Przetwarzanie w tle

Znaczenie

Przetwarzanie w tle, znane również jako „black box processing”, „shadow processing” lub „automated processing”, to procesy, które są niewidoczne i niepodlegające wpływowi użytkowników, czyli odbywają się całkowicie „w ciemności”.

W kontekście tworzenia dokumentów, zarządzania wyjściem oraz komunikacji z klientami, przetwarzanie w tle oznacza zautomatyzowane, systemowe procesy dokumentowe do tworzenia, optymalizacji i wydawania dokumentów biznesowych. W przeciwieństwie do przetwarzania wsadowego, przetwarzanie w tle jest bardziej typowe dla tworzenia mniejszych ilości indywidualnie zaprojektowanych dokumentów. Zwykle jest uruchamiane przez pracownika, który przetwarza np. zdarzenie biznesowe, takie jak zgłoszenie szkody, nowy wniosek, zmiana umowy itp., i na końcu chce wyprodukować niezbędne dokumenty, aby powiadomić wszystkie osoby dotknięte zdarzeniem biznesowym. Przetwarzanie w tle może być również uruchamiane przez system w zależności od zdarzenia lub terminu.

Zautomatyzowane procesy dokumentowe

Jedną z głównych zalet przetwarzania w tle jest to, że w przypadku standardowych procedur system taki jak Serie M/ może praktycznie przeprowadzać wszystkie rutynowe czynności związane z tworzeniem dokumentów i zarządzaniem wyjściem w tle, bez interakcji ze strony użytkowników. Dzięki strukturze powtarzania można np. zapewnić, że wszystkie osoby dotknięte zdarzeniem biznesowym zostaną wyselekcjonowane z bazy danych i odpowiednio powiadomione. W ten sposób system samodzielnie generuje kompleksowe zestawy dokumentów o różnych treściach dla różnych osób w związku z danym zdarzeniem biznesowym.

Dzięki temu czas przetwarzania się skraca, jakość obsługi wzrasta, a pracownicy mają więcej czasu na zadania merytoryczne, takie jak indywidualna obsługa klienta. Dzięki logice biznesowej w Serie M/ można również ustawić, że standardowe dokumenty są automatycznie przetwarzane w trybie w tle, a jedynie te, które wymagają interakcji ze strony użytkowników, są kierowane na stanowisko odpowiedniego pracownika.

Ponadto, dzięki językowi skryptowemu Serii M/, logika może być integrowana w procesy dokumentowe, dzięki czemu system może uruchamiać akcje w oparciu o dane. Może to być na przykład celowe przekazywanie dokumentu w ramach zasady czterech oczu lub integracja procesów z systemami zewnętrznymi, takimi jak ECM, BPM, MPS itp. Odpowiednie interfejsy zapewniają integrację Serii M/ z istniejącą infrastrukturą IT.

Powiązane tematy

Usługa oddzwaniania w przypadku pytań

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
Christel Heusler